Монтана завърши наравно 1:1 с елитния румънски Политехника (Яш) в първата си контролна среща на лагера в Банско. Наставления на футболистите край тъчлинията даваха Христо Захариев и Христо Стаменов, които ще водят отбора до избора на нов старши треньор.

Капитанът на румънския тим Михай откри резултата още в третата минута с неспасяем шут под гредата. Малко след като измина четвърт час игра от началото на мача Филип Ежике изравни след асистенция отдясно на Борислав Вакадинов.

След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, като тези на Политехника (Яш) се ориентираха по-бързо и на два пъти вратарят Юлиян Весков трябваше да се намесва решително. След това футболистите на Монтана изравниха играта и до края двубоят бе равностоен.

Монтана: Васил Симеонов, Борислав Вакадинов, Денис Динев, Калоян Митев, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Стивън Кирилов, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Симонс Фанта (Юлиян Весков, Петър Атанасов, Никола Борисов, Виктор Димов, Кристиян Тасков, Стефан Каменов, Александър Тодоров, Даниел Кабанелас, Владислав Цеков, Радослав Славчев, Кристиян Албертов, Иван Томов).