ЦСКА - София надигра с 2:1 елитния румънски Политехника (Яш) в контрола, която се проведе на спортен комплекс "Евима" в град Банско, с което "червените" записаха трета поредна победа под ръководството на новия треньор Томислав Стипич.

Матиас Фаетон откри резултата в 39-ата минута, реализирайки на празна врата след пас на младия Георги Чорбаджийски, а в 67-ата румънците си вкараха автогол. Четвърт час преди края на срещата Самайоа върна едно попадение. Двубоят за "червените" пропускат Марселино Каресао, който има лек здравословен проблем и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Първата опасност бе създадена от "червените". В 3-ата минута Чорбаджийски свали в малкото наказателно поле на Политехника, но техен футболист изби малко преди голлинията. Последваха силни две минути на румънците, които на три пъти пропуснаха да се разпишат. Първо Бусато чукна с върха на пръстите си силен шут отдалеч, което бе достатъчно топката да не се озове в мрежата, а в напречната герда. Последва добавка, но бразилският страж на "червените" отново демонстрира класа.В 5-ата минута Тешейра излезе очи в очи с Бусато, но вратарят на ЦСКА - София отново спаси. Футболистите на Стипич отвърнаха с много опасна атака отдясно, която завърши с центриране към непокрития Фаетон. Крилото игра с глава, но подаването дойде малко високо и в крайна сметка не успя да реализира, а изкара топката в аут. В 14-ата минута Иван Тасев притисна румънската отбрана, която сбърка и крилото отне топката, след което напредна отдясно в наказателното поле и центрира от аутлинията. Защитник на Политехника изби с ръка и реферите отсъдиха дузпа. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Фаетон, който шутира по земя в долния десен ъгъл, но Фернандес плонжира и изби в корнер. В 19-ата минута Кордоба засече на първа греда центриране от корнер, но ударът му с глава профуча над напречната греда.

След половин час съдията Иво Андреев прекъсна играта, за да даде възможност на футболистите да се освежат предвид топлото време в Банско. В 34-ата минута Петров получи добър шанс да открие резултата. Капитанът на "червените" засече с глава центриране от корнер на първа греда, но не уцели добре топката и я изпрати в аут. Така се стигна до 39-ата минута, когато българският тим поведе в резултата. Чорбаджийски пресира Илие и отне топката от централния защитник на румънците, озовавайки се сам срещу вратаря. Талантът на "червените" не демонстрира егоизъм да завърши сам головата ситуация, а подаде към Фаетон, който без проблем вкара в празната врата за 1:0. В 44-ата минута Хайнц центрира от фал към Кордоба, а защитникът стреля с глава покрай лявата греда.

На почивката Томислав Стипич смени почти целия титулярен състав, оставяйки на терена само Фаетон. В 58-ата минута Шопов центрира от фал, а Линдест с глава стреля в ръцете на Фернандес. Младите футболисти на ЦСКА - София продължиха доминацията в "червено" и в 67-ата минута българският тим вкара втори гол. Той падна и с известна доза късмет, тъй като в опит да изчисти топката футболист на Политехника я израта в тялото на Фернандес, а получилата се парабола изненада стража на румънците и влетя в мрежата му. След попадението румънците се активизираха и в 75-ата минута върнаха един гол. Първо Орлинов изби опасен шут от дистанция в корнер. Последва центриране на първа греда, където Самайоа засече с глава в далечния ъгъл за 2:1.

ЦСКА - СОФИЯ - ПОЛИТЕХНИКА (ЯШ) 2:1

1:0 Матиас Фаетон 39
2:0 Соарес 67 авт.
2:1 Самайоа 75

ЦСКА - СОФИЯ: Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров (к), 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 29. Иван Тасев, 11. Матиас Фаетон

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов

ПОЛИТЕХНИКА ЯШ: 1. Фернандес, 30. Тодороски, 3. Самайоа, 4. Илие, 27. Испас, 24. Марчиони, 10. Роман, 37. Бордеяну, 18. Стефановичи, 23. Таилсон, 80. Тешейра