Националът Аспарух Аспарухов и неговият Кузбас (Кемерово) постигнаха драматична втора победа в Суперлигата на Русия. Аспарухов и съотборниците обърнаха и се наложиха много трудно като гости на Нова (Новокуйбишевск) с 3:2 (18:25, 25:22, 24:26, 25:23, 16:14) в среща от 4-ия кръг на първенството, играна този следобед.

По този начин Кузбас е на 9-о място във временното класиране с 2 победи, 2 загуби и 5 точки. В следващия 5-и кръг играчите на Сергей Троицки почиват заради нечетния брои отбори в шампионата, а следващият им мач ще е от 6-ия кръг, когато са отново гости, но на АСК (Нижний Новгород). Двубоят е на 30 септември (понеделник) от 19,00 часа българско време.

Аспарух Аспарухов започна като титуляр за своя тим, но бе сменен още в първия гейм, след което влизаше за малко като резерва в четвъртата и петата част. Българинът завърши с едва 4 точки (40% ефективност в атака - -2).

Над всички за Кузбас бе Роман Пакшин със страхотните 23 точки (1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане - +7) за победата. Давид Фиел добави още 15 точки за успеха.

За тима на Нова Егор Феоктистов реализира 15 точки (3 блока, 40% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +1). Евгений Рибаков се отчете с 12, а Максим Шпилев и капитанът Михаил Щербаков приключиха с по 11 точки, но и това не беше достатъчно за победа.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача НОВА - КУЗБАС 2:3 - ТУК!