Пирин (Гоце Делчев) се наложи над Гранит (Владая) с 2:0 в среща от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. Победата бе под №4 от началото на сезона и от много голямо значение за възпитанаците на Димитър Крушовски

В герой на мача се превърна неостаряващият Виктор Шишков, който все разписа още в 20-ата секунда, а второто попадение реализира Алекс Дамянов (61') през второто полувреме.

Домакините имаха голямо предимство, след създадени 9 чисти възможности за гол, от които те успяха да отбележат само две. Гостите имаха само една реална опасност малко след почивката, когато Костадин Ковачев нацели десния страничен стълб след изпълнение на ъглов удар.

В класирането неврокопчани вече са на 7-мо място с актив от 14 точки, а Гранит е на последната 19-а позиция със само две спечелени точки. В следващия кръг Пирин (ГД) гостува на Ботев (Ихтиман), а Гранит приема Вихрен (Сандански.