Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от бившия селекционер на мъжкия национален отбор на България Пламен Константинов, записа чиста победа у дома над Газпром-Югра (Сургут) с 3:0 (25:16 , 25:12 , 25:18) в мач от 5-ия кръг в Суперлигата на Русия.

За първи от началото на сезона кубинецът с бразилски паспорт Йоанди Леал игра повече и записа първи точки.

Леал се появи в игра в третата част и завърши със 7 точки.

Другият чужденец Марко Ивович записа скромните 2 точки за един гейм игра. Най-резултатен за Локомотив стана привлеченият от Газпром-югри Раджабдибир Шахбанмирзаев - 12 точки (1 ас, 2 блока, 41% ефективност в атака - +8).

Александър Костадинов, който е с руско и българско гражданство, влезе като резерва и се отчете със 7 точки (2 аса, 56% ефективност в атака, 20% перфектно и 40% позитивно посрещане - +3).

С тази победа Локомотив вече е на четвърто място във временното класиране с 9 точки (3 победи, 1 загуба) и с мач по-малко.

Пред тима от Новосибирск са шампионите от Зенит (Казан) - 14 точки (5 победи), вицешампионът Динамо (Москва), с Цветан Соколов - 12 точки (4 победи, 1 загуба) и Белогорие (Белгород) - 10 точки (3 победи, 1 загуба).

Следващата среща на Локомотив е гостуване на 1 октомври на Нефтяник в Оренбург.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - ГАЗРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) 3:0 (25:16 , 25:12 , 25:18)

ЛОКОМОТИВ: Игор Кобзар 4, Рджабдибир Шахбанмирзаев 12, Марко Ивкович 2, Омар Курбанов 4, Дмитрий Лизик 7, Юрий Бражнюк 5 - Роман Мартинюк-либеро (Йоани Реал 7, Александър Костадинов 7)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ГАЗПРОМ-ЮГРА: Вячеслав Руднев, Виталий Папазов 9, Артьом Маско 1, Иван Скворцов 2, Николай Бескровний 4, Максим кирилов 2 - Никита Вишневецкий-либеро (Алексей Родичев 5, Михаил Фьодоров 3, Артьом Иванов, Александър Слободанюк 3, Георгий Серов 4, Иля Кирилов)

Старши треньор: РАФАЕЛ ХАБИБУЛИН.