Реал Мадрид постигна трета победа в Евролигата. В поторение на финала от миналия сезон кралският клуб се наложи над шампиона Панатинайкос с 90:86 и заема 10-о място в класирането с 4 точки, колкото има и ПАО.

Реал изигра много силна първа четвърт, в която поведе с 9 точки. Гърците изоставаха със 17 в края на третия период, но върнаха интригата и в края не бяха далеч от обрат.

Факундо Кампацо беше най-резултатен за "белите" с 19 точки, а освен това направи 6 асистенции и хвана 5 борби. Джанан Муса завърши с 15 точки, а Алберто Абалде добави 15.

За гостите от Атина над всички беше Кендрик Нън с 23 точки. Хуанчо Ернангомес се отчете с 16 точки, а Джеди Осман вкара 13.

Жалгирис Каунас сътвори мини чудо срещу Олимпия Милано. Литовският тим губеше с 27 точки в третата част при 37:64, но съкруши домакините в последните 12 минути, за да триумфира с 85:82. Това е вторият най-голям обрат в историята на Евролигата.

Рокас Гедрайтис наниза 21 точки в коша на Олимпия, а 17 вкара Силвен Франсиско. За Жалгирис това беше втора поредна победа в Италия, след като преди няколко дни отборът спечели и срещу Болоня.

Фенербахче победи със 78:71 АЛБА Берлин като гост и събра 6 точки, с колкото са още Цървена звезда и Жалгирис. "Фенерите" вкараха 10 тройки от 13 опита преди почивката и не изпуснаха преднината си. Найджъл Хейс отбеляза 14 точки за турския гранд, а 13 добави Уейд Болдуин.

В другите мачове Байерн Мюнхен надви Париж Баскетбол с 109:107, а Партизан се наложи над Макаби Тел Авив с 91:79.

Снимки: Imago