Черноморец постигна 11-ата си победа от 12 мача в Трета лига – Югоизток. В мач от XIII кръг „акулите“ се наложиха с 4:1 като гости на Загорец. По този начин възпитаниците на Ангел Стойков си върнаха първото място във временното класиране, изпреварвайки с една точка Ямбол. Освен това, „сините“ са и с мач по-малко.

Срещата беше излъчена на живо от KotaSport TV.

Черноморец поведе в 29-ата минута. Станислав Маламов бе спънат от вратаря на домакините в наказателното поле и главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа. От бялата точка Живко Петков бе безапелационен за 0:1.

Загорец изравни в 43-ата минута. Мариян Тонев с мощен изстрел извън наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

„Акулите“ възстановиха преднината си след само 180 секунди игра през второто полувреме. Центриране почти от аутлинията бе засечено от непосредствена близост с глава от Живко Петков за 1:2. В тази ситуация домакините имаха претенции към съдийската бригада за засада. В крайна сметка обаче попадението бе зачетено.

Черноморец си подпечата победата в 55-ата минута. Петър Генчев засече с глава центриране от фал за 1:3.

В последната минута на редовното време „сините“ стигнаха до ново попадение. Далечен удар срещна дясната греда на вратата на домакините, но при добавката Живко Петков бе точен с глава, с което оформи своя хеттрик и крайното 1:4.