Каляри победи Фрозиноне с 4:3 в среща от 10-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините стигнаха до успеха след кошмарна първа част, в която получиха два гола и пропуснаха дузпа.

Матиас Соуле изведе Фрозиноне напред в 23-ата минута (0:1), а отново той удвои в 37-ата (0:2). Между двата гола Марко Манкозу пропусна дузпа за Каляри в 30-ата.

Втората част също не започна добре за домакините, които допуснаха трети гол, дело на Марко Брешанини в 49-ата минута (0:3).

Резултатът се запази до 72-ата минута, когато започна головата серия на Каляри. Тогава Гаетано Ористанио намали резултата (1:3), а Антоан Макумбу се разписа за 2:3 в 76-ата.

Това не беше всичко и в продължението на двубоя головото шоу продължи.  Леонардо Паволети изравни в четвъртата минута от добавеното време, а отново той донесе победата на домакините в 96-ата.

Въпреки победата Каляри е на предпоследна позиция с 6 точки от 10 мача, докато Фрозиноне е на 12-о място с 12 точки.