Националният отбор на Казахстан победи Сан Марино с 3:1 в мач от група H на квалификациите за Евро 2024 в Германия.

Гостите оказаха неочаквано голяма съпротива и почти до края запазиха интригата в мача.

Ислам Чесноков откри резултата за Казахстан в 19-а минута, а в началото на второто полувреме отново той вкара втория си гол след пас на Сергей Малий.

В 60-ата минута Симоне Франчози върна един гол, който е втори за Сан Марино в квалификациите.

В добавеното време съдията отсъди дузпа в полза на Казахстан след преглеждане на ситуацията с ВАР и Абат Аимбетов отбеляза от бялата точка за крайното 3:1.

С успеха казахстанците събраха 18 точки и заемат трето място в група Н, като запазват шансове за класиране на еврофиналите.