Отборът на Фрайбург записа домакински успех с 3:1 над Щутгарт в първия им двубой в Бундеслигата за сезон 2024/25.

Мачът започна чудесно за гостите, които поведоха още във втората минута, когато Ермедин Демирович се разписа с ножичен удар след заучено изпълнение на корнер. Това беше дебютен гол за нападателя с екипа на швабите. В 26-ата минута обаче Лукас Кюблер възстанови равенството с далечен шут по земя. Домакините дори стигнаха до пълен обрат, като това се случи в 54-тата минута. Тогава Кристиан Гюнтер пусна остър пас, а Рицу Доан успя да добута топката във вратата въпреки опитите на Франс Кретциг и Александер Нюбел да го спрат. В 61-вата минута Кюблер беше точен с глава след центриране от корнер за второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат.