Отборите на Аугсбург и Вердер завършиха наравно 2:2 на „ВВК Арена“ в първия им двубой в Бундеслигата за сезон 2024/25. Любопитното е, че това е първо реми между двата тима от март 2012 година насам, като през този период те изиграха 22 мача, в които винаги излъчваха победител.

„Бременските музиканти“ първи поведоха в 12-ата минута чрез попадение на Феликс Агу. Само четири минути по-късно обаче домакините изравниха със страхотен шут на Елвис Реджбекай от голямо разстояние. Те дори осъществиха обрат в 35-ата минута, когато Самуел Есенде засече с глава центриране на Тим Брайтхаупт. Гостите все пак успяха да стигнат до равенството в 58-ата минута, когато Джъстин Нийнмах се разписа с глава след асистенция на Митчел Вайзер.