Отборите на Майнц 05 и Унион (Берлин) завършиха при 1:1 в среща от откриващия кръг в германския елит. Мачът беше интересен заради факта, че начело и на двата тима бяха треньори от Дания - съответно Бо Хенриксен и Бо Свенсон. По време на срещата те на няколко пъти влизаха в противоречия. Иначе Надим Амири изведе домакините напред в 53-тата минута, а в 75-ата Ласло Бенеш изравни.

През миналия сезон и двата тима останаха на крачка от изпадащите, заради което вероятно и сега ще се борят с всички сили за всяка точка. Първото полувреме не предложи нищо интересно, но пък за сметка на това след паузата беше интригуващо.

Амири даде аванс на Майнц осем минути след подновяването на играта, изпълнявайки точно пряк свободен удар.

Унион успя да изравни чрез резервата Бенеш, който влезе на терена в 72-рата и само две минути по-късно успя да реализира за 1:1.

До края и двата отбора имаха по един чист шанс за победно попадение.