Голове на Томаш Соучек и Джаръд Боуен през второто полувреме донесоха победата на Уест Хам при гостуването на Кристъл Палас. “Чуковете” спечелиха лондонското дерби с 2:0 и записаха първа победа за този сезон.

Соучек се разписа след разбъркване в наказателното поле на съперника в 67-ата минута. Това бе първият удар на Уест Хам в очертанията на вратата на Палас, а до него се стигна след отлична работа на Аарън Уан-Бисака по дясното крило. За привлечения от Манчестър Юнайтед бранител това бе дебют за “чуковете”. Пет минути след първия гол Боуен отбеляза първото си попадение в кариерата срещу Кристъл Палас.

First win ✅

Let's keep building, together ⚒️ pic.twitter.com/wXenZU8vQ6

— West Ham United (@WestHam) August 24, 2024

На “Селхърст Парк” и двата отбора имаха положения в атрактивните първи 20 минути на мача. Микаел Антонио и Мохамед Кудус бяха близо до гол за гостите, а Еберечи Езе и Одсон Едуар пропуснаха отлични възможности пред другата врата. Езе удари греда към края на първото полувреме. След почивката ситуациите пред двете врати бяха далеч по-малко, а Уест Хам реши мача с двата гола в рамките на пет минути.