Шампионът Спортинг (Лисабон) запази стопроцентовия си актив от началото на сезона в Португалия. Отборът на Рубен Аморим разгроми с 3:0 като гост Арука и вече има 15 точки.

Виктор Гьокереш отбеляза дежурния си гол и оглавява листата на стрелците с 8 попадения. Силен мач направи и Тринкао, който се отличи с гол и асистенция.

Гонсалвеш откриха в 24-ата минута, с глава, след като засече перфектно центриране на Тринкао. В 62-ата Мамаду Лоум от Арука си вкара автогол, но преди това имаше засада и резултатът остана непроменен.

Малко по-късно Спортинг получи дузпа и Гьокереш беше безпощаден. Шведският национал се разписа в седми пореден мач във всички турнири. В 80-ата минута Тринкао проби през центъра и с плътен удар до гредата довърши домакините.