Отборите на Коло Коло и Ривър Плейт завършиха при 1:1 в първа среща от първия четвъртфинал от Копа Либертадорес.

Херман Пецела откри резултата за аржентинците в 43-тата минута, след като засече центриране от фаул. В 61-вата Карлос Паласиос изравни след асистенция на Артуро Видал, като първо бе маркирана засада. След преглед с ВАР решението бе променено и съответно попадението беше зачетено.

В самият край на мача двата отбора останаха с по 10 човека, след като Максимилиано Фалкон и Пауло Диас бяха изгонени за спречкване в наказателното поле, като и на двамата първо бяха показани жълти картони, а след това и червени.

Освен тези два червени картона, в срещата бяха показани още десет жълти.

Реваншът е след седмица в Буенос Айрес. Крайният победител отива на полуфинал срещу носителя на трофея Флуминензе или Атлетико Минейро.