Хайдук спечели първото за сезона издание на дербито с Динамо (Загреб) и поведе в хърватското първенство. "Белите" ликуваха с 1:0 на "Максимир" след попадение на Марко Ливая в 70-ата минута.

Срещата завърши с 13-минутно продължение заради хвърлените от агитката на гостите димки. Динамо създаде повече положения, но ги пропиля и отстъпи първото място на вечния си съперник.

Хайдук остана с човек по-млако в добавеното време, след като Исмаел Диало получи червен картон.

Преди почивката не се случи нищо интересно, но второто полувреме предложи очакваните емоции. В 66-ата минута Сандро Куленович стреля опасно с глава, но в аут. Малко след това Доминик Пърпич намери в наказателното поле Ливая и опитният нападател майсторски насочи топката във вратата на Динамо.

След гола "модрите" реагираха, но Марко Пяца и Марко Рог не успяха да изравнят от чисти позиции. Последният шанс за домакините се откри пред Рог, но от десетина метра той стреля встрани от целта.

Снимки: vecernji.hr