Бенковски (Исперих) срази едноименния тим на Аксаково с 5:0 и затвърди лидерската си позиция. Срещата от петия кръг на Североизточната Трета лига ще се проведе в с.Браничево заради ремонт на стадиона в Исперих. Двубоят започна интригуващо с пропуски и пред двете врати. Домакините владееха инициативата, а съперникът им контраатакуваше. В 43-ата минута Хакан Шюкрю стреля от фаул по тревата и топката се укроти в мрежата.

Попадението като, че ли притъпи устрема на Аксаково. Пак Шюкрю спечели дузпа и Калин Георгиев я вкара в 53-ата минута. В 65-ата пък Диян Димов направи съотношението класическо след центриране на Ивелин Василев. Десетина по-късно точен беше и Сонер Кязим. Малко след това Марин Петков спечели дузпа и я реализира – 5:0. Играч на Бенковски се откъсна напред и беше спрян с нарушение от Калоян Цветков, който получи червен картон в 85-ата минута. В 90-ата Златин Станков също беше фаулиран от играч на Аксаково, потърпевшия отправи реплика към съдията, който му вдигна червен картон.