ЦСКА-София III победи гостуващия му Балкан (Ботевград) с 3:2. Срещата от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига се проведе в град Костенец. Тя започна с високо темпо. Към 20-ата минута съперниците намалиха оборотите. Ботевградчани повече атакуваха. Кристиян Богданов им даде преднина с шут по тревата в 27-ата минута. Едва тогава армейците се отвориха, започнаха по-често да атакуват. В 32-ата минута Васил Каймаканов проби, центрира и Павел Жабов насочи с глава топката в гредата на Балкан. Илиян Димитров центрира и кълбото също уцели гредата в 40-ата минута. „Червените“ започнаха по-активно втората част, а съперника разчиташе на контраатаки. Здравко Атанасов остана непокрит и с глава покачи на 0:2 в 72-ата минута.

Противникът не се отказа и продължи да атакува. Илиян Димитров намали на 1:2 в 79-ата минута. В 87-атна пък Румен Рангелов изравни. В даденото от съдията продължение, влезлия като резерва Божидар Петров вкара победния гол с плътен удар – 3:2.