Локомотив София надигра отбора на Шампион 2006 с 65:46 (23:10, 13:11, 10:17, 19:8) като гост в среща от втория кръг в първенството на България по баскетбол за жени.

Успехът бе първи за Локомотив, а Шампион 2006 допусна първа загуба, като и двата състава вече са с актив 1-1.

След равностойни начални минути баскетболистките на Локомотив София поеха инициативата и до края на първата четвърт се откъснаха с 23:10. През втората част гостите вдигнаха разликата до 23 точки, но Шампион 2006 успя да се доближи и изоставаше с 15 при 21:36 на почивката.

Локомотив София не изпусна водачеството и през вторите 20 минути, макар Шампион 2006 да свали разликата под 10 точки. Преди последната четвърт резултатът бе 46:38, но в оставащото време гостите пак увеличиха аванса си и се поздравиха с успех.

Деяна Станиславова бе най-резултатна за победителките със 17 точки и 5 борби, а за домакините Елена Георгиева се отличи с 24 точки, 8 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг на 26 октомври Локомотив София приема Академик Пловдив, докато Шампион 2006 ще гостува на Монтана 2003 във Вършец.