Арда спечели с 2:1 гостуването си на ЦСКА 1948 от отложения 8-ми кръг на efbet Лига.

Феликс Ебоа откри резултата в 35-ата минута с ефектно изпълнение с пета, а през второто полувреме Тонислав Йорданов (58’) удвои преднината на своя отбор. В самия край на срещата Джонатан Перейра отбеляза невероятно попадение, което обаче не беше достатъчно поне за равенство.

Кърджалийци бяха по-добри и заслужено стигнаха до трите точки в Бистрица. Победата е първа за момчетата на Александър Тунчев като гости през този сезон. "Червените" пък, в пореден двубой, не бяха убедителни и остават без успех в четвърти последователен мач. С днешния успех Арда се изкачи до шестото място в класирането, като вече има 18 точки в своя актив, докато столичани заемат осмата позиция със своите 14 т. Преди срещата двата отбора почетоха с едноминутно мълчание паметта на бившия административен директор на ЦСКА 1948 Емил Коцев, както и на съпругата на един от страничните рефери Мартин Венев - Биляна Петрова.

Двубоят започна равностойно, като в първия четвърт час липсваха опасности пред Алекс Божев и Анатолий Господинов. В 33-тата минута Марио Илиевски засече центриране от левия фланг, но за стража на Арда нямаше никакви проблеми да улови топката.

120 секунди по-късно гостите откриха резултата с първия си точен удар. Борислав Цонев центрира към наказателното поле на "червените", а там Феликс Ебоа изпревари Асен Георгиев и с пета технично преодоля Божев. Малко след това Дуду Хатамото поиска дузпа, но вместо това получи жълт картон за симулация.

В 56-ата минута Илиевски беше изведен очи в очи с Господинов, но вратарят на кърджалийци действа много съобразително и чисто изби топката от краката на нападателя.В ответната атака Тонислав Йорданов беше много близо до това да удвои преднината на своя отбор, но Алекс Божев отрази силния му изстрел от воле. Секунди по-късно тимът на Александър Тунчев все пак стигна до втори гол, след като Йорданов беше изпуснат от "червените" при центриране отдясно на Борислав Цонев и с глава направи резултата 2:0. В 60-ата минута Хатамото шутира от дистанция, но кълбото попадна в обсега на Господинов. В оставащото време ЦСКА 1948 притисна своя съперник и създаде няколко добри положения - първо Пишчевич стреля с глава право в ръцете на вратаря, а малко след това Радослав Кирилов отправи силен удар, който профуча покрай целта. Минута преди края на редовното време Джонатан Перейра намали изоставането на "червените" със страхотен гол от около 30 метра. Това обаче се оказа недостатъчно за тима на Валентин Илиев, който остава без победа в четвърти пореден мач.

ЦСКА 1948 1:2 АРДА

0:1 Феликс Ебоа (35)
0:2 Тонислав Йорданов (58)
1:2 Джонатан Перейра (89)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 2. Джонатан Перейра, 14. Теодор Иванов, 5. Асен Георгиев, 19. Стив Фуртадо, 34. Петър Витанов, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис, 70. Едуардо Хатамото, 10. Радослав Кирилов (К), 40. Марио Илиевски;

АРДА: 1. Анатолий Господинов (К), 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев, 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов, 9. Чинонсо Офор.