Отборът на Ризеспор, в който се състезава българинът Мартин Минчев, победи с минималното 1:0 тима на Бодрумспор, чиито цветове защитава друг роден футболист - Здравко Димитров, в мач от 9-ия кръг на турската СуперЛига. Успехът помогна на победителите да вземат важни точки в битката за оцеляването и да се изравнят по точки с днешния си съперник, като единствено по-лошата голова разлика им попречи да излязат на 12-тото място.

Минчев не бе включен в групата на своите и изгледа двубоя от дистанция.

Димитров пък бе сред титулярите и го смениха в 80-ата минута, когато на негово място влезе Еге Билсел.

Смяната не се отрази по най-добрия начин за домакините, тъй като техния съперник съвсем скоро в 83-тата минута вкара единственият гол в мача. Той бе дело на друг играч, свързан с българския футбол - носилият екипа на родния ЦСКА - София Али Соу само до преди няколко сезона.

СНИМКА: aslindaspor// Twitter

Bodrumspor 0-1 Çaykur Rizespor (Maç sonucu)

83' Ali Sowe pic.twitter.com/1KIvgHSayO