Лас Палмас би Валенсия с 3:2 при гостуването си на „Местая“ в последен мач от 10-ия кръг в испанската Ла Лига.
След този успех островитяните вече имат 6 точки и изпревариха в класирането "прилепите", които остават на дъното на таблицата.

Пепелу откри резултата в полза на Валенсия след четвърт мас игра след точно изпълнена дузпа. Секунди преди почивката обаче Алекс Муньос изравни. Фабио Силва пък направи обрата пълен в 54-ата минута - 1:2!

Ситуацията за Валенсия стана трагична в 69-ата минута, когато тимът остана с 10 души на терена след изгонването на голмайстора Пепелу.

При една контраатака Алберто Молейро (84) наказа домакините за трети път. Сесар Тарега оформи крайното 2:3 в добавеното време на срещата.