Неймар, който скъса кръстните си връзки на 19 октомври 2023 година, се завърна в игра след 367 дни извън терените. Бразилският национал влезе като резерва при успеха на Ал Хилал над Ал Аин с 5:4 при гостуването в ОАЕ в мач от третия кръг в Шампионската лига на Азия.

Ал Хилал откри резултата в 26-ата минута с гол на Ренан Лоди. Рахими изравни в 39-ата минута.

Секунди преди почивката Сергей Милинкович-Савич и Салем Ал Давсари набързо вкараха два гола за гостите - 1:3.

Матео Санабрия (63) намали, но скоро след това Ал Давсари (65) вкара втория си гол в мача, за да направи резултата 2:4. Водопадът от голове продължи в 67-ата минута, Рахими се разписа за Ал Аин, като по този начин резултатът стана 3:4.

Салем Ал Давсари оформи своя хеттрик в 75-ата минута, за да даде аванс от 5:3 на Ал Хилал. В 77-ата минута пък Неймар се появи в игра, като замени Насер Ал Давсари и по този начин изигра общо 26 минути с оглед на 13-те минути добавено време.

Ал Хилал остана с човек по-малко на терена в 82-рата минута, когато Ал Ал Булайхи бе изгонен. Ал Аин върна интригата в двубоя в 6-ата минута от добавеното време, когато Софиян Рахими реализира дузпа за крайното 4:5.