И тримата български представители загубиха мачовете си от втория ден на финалите на Тенис Европа до 16 г. в Монте Карло. Пораженията означават, че всичките загубиха шансове да се борят за титлите и ще играят в събота за разпределение на местата след четвъртото.

При девойките в група „А" Елеонора Тонева взе сет на поставената под №3 Йоана Сандру (Румъния), но отстъпи 2:6, 6:4, 4:6 и е четвърта в класирането заради по-лошо геймово съотношение от Ника Чакарун (Хърватия), с която играе в петък.

В група „В" Валерия Гърневска по същия начин загуби от рускинята Влада Разина – 1:6, 6:4, 0:6. Последна в класирането Гърневска среща в петък европейската шампионка Карла Джамбели (Италия).

При юношите Калоян Шиков падна 1:6, 0:6 от Марко Савия (Сърбия) и няма сценарий, при който да завърши по напред от четвъртото място в група „В". Негов съперник в петък ще е осигурилият си вече първата позиция Марк Бечирович Новак (Словения).