Снимка: BGbasket

Черно море Тича и Тунджа Ямбол ще спорят за титлата при момчетата U16 в повторение на финала за Купата на БФБ от преди няколко седмици. Това стана факт след успеха на "моряците" срещу БУБА Баскетбол със 71:57, съобщава Viasport.

През сезона двата тима се срещнаха три пъти, а плюс вече споменатия финал, варненци имат три победи и едно поражение срещу ямболии.

За третото място се срещат БУБА и Левски от 12.30 часа, а в 14.15 е големият финал в зала "Христо Борисов".

Ударното начало - 9:0 и след това 17:1 - се оказа ключът към победата на Черно море срещу БУБА. В първите шест минути столичани нямаха кош от игра, а след това само наваксваха. Силна втора четвърт на БУБА скъси доста дистанцията и на почивката разликата бе само четири точки - 33:29. Второто полувреме обаче отново бе за Черно море и най-малкото, до което БУБА се доближи бяха 6-7 точки. Черно море спечели убедително борбата под коша, докато съперникът му пропусна и цели 11 наказателни удара. Любомир Керемедчиев завърши с 20 точки, Стефан Костадинов добави 12, а по 11 отбелязаха Борис Блахо и Иван Спиров. За БУБА Денис Камбуров се отличи с 14 точки, Боян Иванов с 12.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!