Българската националка Борислава Христова и испанският й отборът Жирона продължават без загуба от началото на сезона в баскетболния турнир Еврокъп при жените. Тимът на Жирона постигна труден успех при гостуването си на унгарския Печ със 74:71 (16:22, 20:16, 13:16, 25:17) и остава едноличен лидер в група L с пълен актив от три победи.

След размени на водачеството в началото, домакините водеха през повечето време, но три минути преди края кош именно на Христова доведе до обрат, като гостите задържаха водачеството си до последно.

Like a well-oiled machine ⚙️🔩#EuroCupWomen x @unigirona pic.twitter.com/MKoLHbIUOL

— EuroCup Women (@EuroCupWomen) October 23, 2024

Борислава Христова бе втора по резултатност за успеха на тима си с 13 точки, като завърши още с 5 борби и 2 асистенции за близо 27 минути като титуляр.

Следващият мач на Жирона в турнира Еврокъп е след седмица срещу арменския Ереван Фоксис в Испания.