Фенербахче измъкна трите точки от Спартак Търнава след успех като гост с 2:1. И двете попадения бяха дело на Джошуа Кинг.

В 19-ата минута Фенербахче имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия. Девет минути по-късно отборът от Търнава отправи първия си по-опасен удар, но Ерик Даниел не успя да намери вратата на Ирфан Егрибаят. В 37-ата минута Миши Батшуай бе намерен на добра позиция, но изстрелът му премина над напречната греда.

Седем минути след началото на втората част, Миха Зайц стреля от пряк свободен удар, но Доминик Такач показа добър рефлекс, за да запази равенството. Домакините създадоха следващото положение в срещата. Кристиан Кощърна оптправи хуба удар, но той бе спасен от Егрибаят.

В 62-ата минута Батшуай пропусна златна възможност да открие резултата, след като прати изстрела си от близко разстояние в Такач. Все пак, осем минути по-късно Фенербахче поведе, а Райън Кент асистира на Джошуа Кинг. В 81-ата минута крилото отбеляза втория си гол в двубоя, а този път подаването бе от Фред.

Две минути преди изтичането на редовното време Спартак Търнава върна един гол чрез Келвин Офори. В 93-ата минута Фенербахче отбеляза трето попадение, което бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

В 10-ата минута на добавеното време словашкият отбор можеше да стигне до точката, но Милан Ристовски прати удара си с глава на сантиметри от десния страничен стълб.