РБ Лайпциг победи с 1:0 Бохум в първия мач за двата отбора от стартиралата през този уикенд Бундеслига. В герой за домакините се превърна лятното попълнение Антонио Нуса, който вкара единственото попадение в 59-ата минута.

Първата част премина под контрола на РБ Лайпциг, но домакините се затрудняваха да създават чисти ситуации. Гол на Бенямин Шешко в 12-ата минута бе отменен заради засада, а пет минути преди края на полувремето бе и най-чистото положение за "червените бикове", когато Лоис Опенда стреля с далечен шут, който премина съвсем близо до вратата на Патрик Древес.

1 - Antonio Nusa is the first player to score at least one goal in both his Bundesliga and DFB-Pokal debuts for RB Leipzig. Ratio. #RBLBOC pic.twitter.com/3DXlJmtvjC

— OptaFranz (@OptaFranz) August 24, 2024

През втората част натискът на домакините се усили и в крайна сметка логичното се случи в 59-ата минута. След добра комбинация в атака топката достигна до Чави Симонс, който стреля, но бе блокиран. Топката обаче попадна във влезлия само преди четири минути Антонио Нуса, който с хубав удар с десния крак вкара първия си гол в Бундеслигата - 1:0 за РБ Лайпциг. Така новото попълнение от Брюж се разписа във втори пореден мач, след като вкара и на Рот Вайс (Есен) за Купата на Германия.

До края на срещата имаше време и за директен червен картон, получен от капитана на "червените бикове" Вили Орбан, който извърши много грубо нарушение срещу Майрон Боаду. До края на срещата Бохум опита натиск, но не успя да изравни и така РБ Лайпциг удържа аванса си.