Септември (Тервел) спечели с 2:0 срещу Светкавица в Търговище. Срещата е от петия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Георги Иванов-Геша. Кристиан Пешков реализира двете попадения. Още поне дузина пропиляха гостите. В 21-ата минута, топката беше насочена в наказателното поле на домакините, Ивайло Лазаров я пропусна и Пешков стреля неспасяемо от дузпата.

Отговорът на домакините дойде в 26-ата минута, когато при контраатака, четирима от тях бяха срещу два от Септември, но играч на Светкавица не успя да преодолее тервелския страж. В 50-ата минута Николай Иванов центрира, Пешков овладя топката на гърди и я шутира в мрежата – 2:0. В 86-ата минута влезлия като резерва Олександр Филончук уцели гредата на търговищката врата.