Жоао Кансело дебютира по отличен начин за новия си отбор Ал-Хилал. Португалеъцт отбеляза гол и направи асистенция за успеха на саудитския шампион с 3:1 в гостуването в Катар на Ал Раян в първия си мач в азиатската Шампионска лига.

Резултатът в мача откри Сергей Милинкович-Савич в 15-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Малком.

Sergej Milinković-Savić scores with header !pic.twitter.com/nl3gDiTNAv

— Goals Xtra (@GoalsXtra) September 17, 2024

В 42-рата минута Кансело удвои преднината на Ал-Хилал с мощен шут от ъгъла на наказателното поле.

لو ابوك جاب رجال صدها pic.twitter.com/oQiz6FP3o5

— Cancelo World 🇵🇹 (@JC27WORLD) September 17, 2024

Две минути по-късно Кансело напредна отдясно и центрира към Маркуш Леонардо, който засече топката от движение за 0:3.

Marcos Leonardo já marca no Al-Hilal

João Cancelo com a assistência pic.twitter.com/jcUvlf4m8u

— O Fura-Redes (@OFuraRedes) September 17, 2024

В началото на второто полувреме Ал Раян върна едно попадение чрез Рожер Гедеш в 47-ата минута.

В 71-вата минута пък гостите можеха да вкарат и четвърти гол, след като си спечелиха дузпа, но Милинкович-Савич не успя да се разпише от бялата точка.

В крайна сметка Ал-Хилал записа първи три точки, Ал Раян пък остава с нулев актив за момента.