Спортинг (Лисабон) разгроми с 3:0 като гост Ещорил и постигна седма поредна победа в португалското първенство. Отборът на Рубен Аморим е лидер в класирането с пълен актив от 21 точки и голова разлика 25:2.

Головете за "зелено-белите" отбелязаха Жени Катамо, Хидемаса Морита и Даниел Браганса. Топстрелецът на тима Виктор Гьокереш този път не се разписа и прекъсна серията си от 9 мача във всички турнири, в които неизменно поразяваше противниковата врата.

Спортинг поведе в средата на първата част, когато Матеуш Рейш намери в наказателното поле Жени Катамо и нападателят от Мозамбик не сбърка. В 31-ата минута гостите удвоиха преднината си. Хидемаса Морита засече центриране от десния фланг на Тринкао и не остави шансове на вратаря Йоел Роблес.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а Ещорил така и не затрудни шампионите. В първата добавена минута Даниел Браганса стреля силно от границата на наказателното поле и оформи крайния резултат.