Манчестър Юнайтед претърпя поражение с 0:3 от Тотнъм на "Олд Трафорд" в неделя, а на резултата повлия и решение на съдията Крис Кавана през първото полувреме. В 42-рата минута португалският капитан на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш получи директен червен картон за нарушение срещу Джеймс Мадисън от "шпорите". Ситуацията и съдийското решение предизвикаха много коментари, като според някои мнения изгонването на ибериеца е било доста пресилено. След края на мача пък самият Фернандеш заяви, че това няма как да бъде червен картон.

Това е поредният случай за дискусионно решение на главен арбитър и отговарящите за ВАР в английския футбол. Преди месец например доста странен червен картон получи халфът на Арсенал Деклан Райс при равенството 1:1 на "топчиите" с Брайтън. Интересното е, че в мача в Лондон тогава главен рефер отново беше Крис Кавана.

А какво мислите вие - справедливо ли бе изгонен Бруно Фернандеш в мача с Тотнъм?