Бенфика разби с 4:0 Атлетико Мадрид във втория кръг на обновения формат на Шампионската лига и нанесе много тежка загуба на мадридчани. Интересното е, че всички попадения пък бяха дело на четирима различни голмайстори. Керем Акюроглу (13’) откри резултата през първата част, а през второто полувреме Анхел Ди Мария (52’ дузпа), Александер Ба (75’) и Оркун Кьокчу (84’ дузпа) довършиха гостите.

Гостите стартираха отлично и можеха да поведат още в самото начало на мача, но Евангелос Павлидис не успя да намери рамката на вратата след корнер. Това обаче се случи по-малко от десет минути по-късно, когато високата преса на “орлите” даде резултат, а Фредрик Аурснес сервира топката на Актюркоглу, който напълно свободен реализира. Двата тима не предложиха нещо специално в следващите минути и едва в края на полувремето си размениха по още една ситуация.

Втората част започна по отличен начин за домакините, които още в 50-ата минута получиха дузпа за нарушение срещу Евангелос Павлидис в наказателното поле. Първоначално положението не бе отсъдено, но след намеса на ВАР 11-метровия удар бе даден, а малко по-късно и бе превърнат в гол от Анхел Ди Мария. Преднината на Бенфика стана класическа в 75-ата минута, когато Александер Ба засече ново центриране от корнер на втора греда.

Точка на спора бе сложена в 83-ата минута, когато резервата Зеки Амдуни влезе в наказателното поле и много елегантно се разходи между двама или трима бранители, но в крана сметка бе фаулиран. Зад топката пък застана Оркун Кьокчу, който вкара втора дузпа на сметката на “лисабонските орли” за 4:0, оформяйки тоталния разгром срещу мадридчани. По този начин те стартираха отлично Шампионската лига след успеха над Цървена звезда преди седмица. От своя страна Атлетико Мадрид пък остава с трите точки, които спечели в първия кръг срещу РБ Лайпциг.