Фейенорд записа първа победа в Шампионската лига. Нидерландският гранд победи Жирона с 3:2 като гост в мач от втория кръг на турнира.

Сблъсъкът на стадион "Монтиливи" предложи на публиката драматичен обрат, две пропуснати дузпи и два автогола.

Извън състава на тима от Ротердам остана българският национален вратар Пламен Андреев, който няма картотека за ШЛ.

В 19-ата минута Давид Лопес откри резултата в полза на домакините, а 4 минути по-късно съотборникът му Янхел Ерера си отбеляза автогол за 1:1.

В 33-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Антони Миламбо се възползва от грешка в защитата и реализира за 1:2.

В 36-ата минута Аясе Уеда изпълни дузпа за Фейнорд, но вратарят Пауло Газанига спаси шута му.

Четвърт час преди края Дони ван Де Беек възстанови равенството- 2:2.

Драмата обаче предстоеше. В 79-ата Ладислав Крейчи се опита да изчисти топката при центриране в наказателното поле на Жирона, но вместо това я прати зад гърба на изненадания си колега Газанига за крайното 2:3.