Отборите на Динамо (Загреб) и Монако направиха равенство 2:2 в среща от 2-рия кръг на основната схема от Шампионската лига.

Хърватите трябва да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като четвърт час преди края на редовното време все още имаха преднина от два чисти гола. Монегските също разочароваха феновете си след победата с 2:1 срещу Барселона преди две седмици в първия кръг от "турнира на богатите".

𝗙𝗶𝗻 𝗱𝘂 𝗺𝗮𝘁𝗰𝗵 🔚

Dans des conditions difficiles, nos Rouge & Blanc n'auront rien lâché et repartent de Zagreb avec un point 👊

𝗗𝗔𝗚𝗛𝗘 𝗠𝗨𝗡𝗘𝗚𝗨 🔴⚪️

2⃣-2⃣ #GNKASM pic.twitter.com/UcdvzU7GtZ

— AS Monaco 🇲🇨 (@AS_Monaco) October 2, 2024

Петър Сучич изведе домакините напред в резултата в третата минута от добавеното време на първата част, а в 66-ата минута Мартин Батурина удвои преднината.

Съвсем скоро обаче 74-ата минута островитяните намалиха изоставането си след гол на Мохамед Салису, а драмата предстоеше за самия финал, когато в изтичащите секунди на редовното време Денис Закария изравни след точно изпълнена дузпа.

Sang-froid 💪

90+3' | 2⃣-2⃣ #GNKASM pic.twitter.com/W2JF6xlyAU