Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката победи рускинята Кира Павлова със 7:5, 5:7, 6:1 за 2:29 часа.

Шиникова преодоля пасив от 3:5 по пътя си до успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:1, но след 5:4 загуби три поредни гейма и съперничката й изравни резултата. В третия сет националката доминираше, загуби само един гейм и спечели двубоя.

В спор за място на финала тя ще играе с третата поставена Альона Фалей (Беларус).

Българката и представителката на домакините Мелис Сезер ще играят по-късно днес на четвъртфиналите на двойки срещу Дария Сувирджонкова (Сърбия) и Анастасия Золотарева (Русия). Срещата трябваше да се играе преди два дни, но лошото време в Турция обърка програмата на надпреварата. Затова вероятно до края на деня Шиникова ще трябва да изиграе още мачове на сингъл и на двойки.