Спартак (Пловдив) надигра у дома едноименния тим на Ямбол с 3:0. Срещата е от 13-ия кръг на Югоизточната Трета лига. С Димитър Иванов отново като старши треньор, „гладиаторите“ продължиха победната си серия, стопирайки тази на съперника, като се доближиха само на точка зад него. Свилен Щерев даде тон за успеха с попадение от дузпа в 20-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Ариф Ферадов. Голмайсторът уцели и гредата след десетина минути. Офанзивата на пловдивчани продължи с още възможности за гол.

Второто попадение падна в 58-ата минута, когато Ариф Ферадов навърза трима играчи на Ямбол и отправи много силен удар, като кълбото рикошира в друг футболист и се укроти в мрежата. Щерев реализира третия гол с бомбен шут в 70-ата минута.

Снимка: ПФК Спартак Пловдив 1947 – фейсбук