Отличната форма на РБ Лайпциг го доближи до върха. Тимът на Марко Розе спечели с 2:1 домакинството си на Щутгарт и е само на точка от лидера Байерн, който играе утре.

Доминик Собослай отбеляза и двата гола за домакините. Той откри резултата в 25-ата минута и вкара в началото на второто полувреме. Крис Фюрих отбеляза попадението за гостите от дузпа в 68-ата минута.

📈 RB Leipzig move to within a point of Bayern at the top of the Bundesliga | #RBLVfB pic.twitter.com/HSIyoYw3UR

— DW Sports (@dw_sports) January 27, 2023

Гостите стигнаха до първата опасност в мача, но вратарят Бласвич се справи с удар на Кастанарас. Лайпциг взе инициативата, а първата добра ситуацията за домакините дойде след центриране на Раум. Ударът с глава на Андре Силва мина над вратата. При следващия шанс Собослай не сбърка. Унгарецът откри резултата след отлично изпълнение от фал.

До почивката Андре Силва имаше две възможности, но с глава прати топката покрай вратата при първия шанс, а след това стреля право във вратаря. Щутгарт започна силно втората част и Николас Нартей бе изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно. Този пропуск бе наказан, тъй като Собослай стигна до втория си гол.

30 - Under manager Marco Rose, RB Leipzig have collected 30 points in their 13 #Bundesliga games so far (2.3 per game); the most of any team in the competition in this period. Hot. #RBLVFB pic.twitter.com/tocxuJ0RDM

— OptaFranz (@OptaFranz) January 27, 2023

Гостите се върнаха в мача, след като дълго разглеждане с ВАР доведе до дузпа за игра с ръка на Гвардиол. Фюрих бе точен от бялата точка, но РБ Лайпциг нямаше големи проблеми да запази преднината си до края и да удължи серията си на 16 поредни мача без загуба.

Бъди част от "Домът на феновете”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago