С победен гол пет минути преди края на редовното време Севиля много трудно пречупи гостуващия Валядолид за 2:1 в среща от 7-ия кръг на Ла Лига. Автор на ценното попадение стана новият нападател на домакините Чидера Еджуке, като за него това е дебютен гол за клуба.

Севиля направи много силна първа част, в която обаче стигна само до един изстрел в мрежата - при това в последните секунди, дело на Жерард Фернандес след един куп рикошети.

След паузата Валядолид заигра доста по-добре и заслужено изравни чрез Кике Перес в 56-ата минута.

Успехът обаче беше за Севиля и беше донесен от Еджуке в 85-ата. В последните няколко минути гостите играха с човек повече след втори жълт картон на централния защитник Маркао.

Това обаче е едва втора победа за домакините от началото на сезона. Валядолид пък си остана със само една победа - постигната още на старта, като в същото време , а вече регистрира четири загуби.