Райо Валекано продължи добрата си серия, след като спечели с 1:0 гостуването си на Лас Палмас. Столичани нямат загуба вече шести пореден мач в първенството, но сега стигнаха до успех, след като преди това имаха четири поредни равенства. Тази победа изкачи тима на Франсиско на седма позиция.

Лас Палмас владееше топката повече, но по-опасните положения бяха пред вратата на домакините. В 14-ата минута страхотен удар на Пате Сис от дистанция разтресе гредата. Секунди по-късно красиво изпълнение от воле на Раул де Томас прати топката покрай вратата. Островитяните получиха великолепна възможност да поведат, след като бе отсъдена дузпа. Минур обаче не успя да реализира от бялата точка.

⚡️ 𝐅𝐈𝐍𝐀𝐋 | UD Las Palmas 0-1 Rayo Vallecano

• Tiago Bebé le da los tres puntos desde los once metros al Rayo Vallecano ante la UD Las Palmas.

• La Franja rompe la racha de cuatro empates consecutivos y se convierte en el primer equipo en ganar en el Gran Canaria. pic.twitter.com/Tqr0R7qoQX

— 𝐒𝐞𝐫𝐠𝐢𝐨 𝐍𝐚𝐯𝐚 (@sergionavaaaa) October 22, 2023

През втората част двата отбора трудно стигаха до чисти положения. Така се стигна до последната минута на редовното време, когато след грешка на Араухо Алекс Суарес повали Трехо. Бебе, който се появи на терена малко по-рано, застана зад бялата точка и не сбърка.