Отборите на Салернитана и Каляри завършиха наравно 2:2 на “Ареки” в мач от деветия кръг на Серия "А". Това реми означава, че и двата тима остават без шампионатна победа през този сезон.

Вълнуващи в този двубой се оказаха само заключителните минути, тъй като до 79-ата резултатът беше 0:0. Именно тогава Зито Лувумбо даде преднина на сардинци с хубав шут. В 86-ата минута Булае Диа възстанови равенството с удар по земя. Само две минути по-късно Николас Виола върна аванса на гостите, разписвайки се с глава. В добавеното време обаче се стигна до дузпа за домакините заради игра с ръка именно на Виола, а с отлично изпълнение от бялата точка Диа донесе равенството в срещата.

∙ 79' - Nicolas Viola puts Cagliari ahead (0-1)

∙ 86' - Salernitana level through Boulaye Dia (1-1)

∙ 88' - Nicolas Viola puts Cagliari back ahead (1-2)

∙ 90+5' - Boulaye Dia levels from the penalty spot (2-2)

The ending of #SalernitanaCagliari was a ROLLERCOASTER! 🎢 pic.twitter.com/jZQ5yV0wCR

— Lega Serie A (@SerieA_EN) October 22, 2023

Така и двата отбора остават в зоната на изпадащите, като Салернитана е на 18-ата позиция в класирането с 4 точки, а Каляри е на дъното с 3 пункта.