Сборният отбор на Югоизточната Трета лига е победителят в тазгодишното издание на традиционния турнир „Преглед на талантите от Трета лига“. Селекцията на Атанас Апостолов спечели финала с 2:0 срещу сборния състав на Северозападната Трета лига.

В 20-ата минута, вратарят на северняците спря с нарушение нападателят на Ямбол Петър Принджев и съдията го отстрани с червен картон. Според регламента обаче резервния страж на Северозапада веднага застана под рамката на вратата и съперниците продължиха с пълни единадесеторки. До почивката Принджев уцели гредата.

Съотборникът му Георги Мавродиев от Гигант (Съединение) пропиля две положения. Опасни удари имаше и към отсрещната врата. През второто полувреме темпото падна. Влезлият като резерва Ненко Петров от Карнобат откри резултата в 71-ата минута. Десетина по-късно друг влязъл от скамейката Мартин Маринов от Ямбол вкара втория гол с шут от 30 метра.

Преди финала Югозапада победи за третото място Североизтока с 2:0.

Отборите бяха наградени с купи и медали.