Много колеблив в защита, Локомотив Пловдив стигна до 1:1 срещу Локомотив София в железничарското дерби, което се игра днес на Лаута от 17:00 часа. Гостите поведоха с гол още в 40-тата секунда, а в следващите десетина минути отправиха цели 5 удара в очертанията на вратата на домакините. Бранителите на смърфовете много лесно допускаха червено-черните до стрелкови позиции, а те се възползваха от всяка такава и поставяха на изпитание стража на смърфовете. Бързо този мач можеше да бъде решен в полза на Локомотив София, но греда малко след гола опази изоставането на черно-белите да е минимално. Така постепенно черно-белите заиграха в по-предни позиции и поизравниха мача, а 10 минути преди края завоюваха точката.

Двубоят започна по блестящ начин за Локомотив (София). Гостите от столицата стигнаха до попадение още в първата минута на срещата с шедьовър на Красимир Станоев. Негов удар беше отразен от Кристиан Томов, но секунди по-късно Станоев нанесе втори мощен шут, който описа коварна парабола и се оплете в мрежата на Томов.
В 9-ата минута столичани можеха да стигнат и до втори гол. Стив Траоре проби отдясно, центрира към Светослав Диков, чийто удар първоначално Кристиан Томов парира, но добавката от Диков срещна страничния стълб. Локомотив отговори в 27-ата минута с удар на Мартин Петков. Той влезе от левия фланг към наказателното поле, след което шутира снилно. Любенов внимаваше и изби в корнер.
Малко преди почивката Симеон Славчев отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, който профуча на сантиметри на десния страничен стълб. Второто полувреме беше доста постно откъм голови положения. Това сякаш приспа защитата на гостите от София, защото в 79-ата минута те допуснаха изравнително попадение в своята врата. Страхотно центриране от десния фланг на Оливер Камдем беше засечено с глава от Георги Каракашев, който насочи топката неспасяемо във вратата на Любенов.

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 75. Йохан Н‘зи, 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 16. Кристиян Пешов;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 26. Мамаду Диара, 3. Нтоналнто Атска, 47. Стафан Ламбезе, 18. Светослав Диков, 98. Стив Уорън;