Динамо (Букурещ) загуби с 0:2 дербито с ФКСБ от 13-ия кръг на румънската Суперлига. Като титуляр за домакините започна българинът Георги Миланов, който остана на терена 53 минути, преди да бъде заменен от Хаким Абдала

ФКСБ поведе сравнително рано в мача. В 26-ата минута Даниел Бирлигеа прати топката във вратата на "песовете".

Домакините имаха достатъчно време да реагират, но усилията им бяха доста безплодни, като не успяха да отправят дори един точен изстрел в очертанията на вратата на Щефан Търновану.

За сметка на това гостите подпечатаха успеха си в добавеното време с втори гол, дело на Александру Муси.

С тази победа ФКСБ излезе пред днешния си съперник в класирането, като вече заема 6-ата позиция с 19 точки. Динамо пък се свлече до 7-ото място с 18 точки. Водач е Университатя (Клуж) с 26 точки.