Отборът на Рана (Верона), който е воден от Радостин Стойчев, записа трета победа в Суперлигата на Италия.

Верона се справи с гостуващия Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:1 (25:23, 17:25, 25:23, 25:14) в мач от 4-ия кръг, който се игра пред 3677 зрители в “Pala Agsm AIM”.

Националът Александър Николов, който се възстановява още операция от дискова херния, влезе в игра в 4-ия гейм.

20-годишният българин атакува 4 пъти, но не успя да реализира точка.

Най-резултатен за Лубе стана Матия Ботоло с 18 точки (2 аса, 1 блок, 48% ефективност в атака, 23% перфектно и 52% позитивно посрещане - +5).

Ерик Льопки добави 15 точки (2 аса, 1 блок, 39% ефективност в атака, 21% перфектно и 46% позитивно посрещане - +4).

Адис Лагумджия се отличи с 10 точки (1 ас, 33% ефективност в атака - +2).

Малиецът Нумоури Кейта заби 27 точки (1 ас, 62% ефективност в атака, 19% перфектно и 44% позитивно посрещане - +14) за успеха на Верона и бе избран за MVP.

Мадс Янсен добави 15 точки (2 блока, 46% ефективност в атака - +6).

Донован Дзаворонок записа 13 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака, 36% перфектно и 45% позитивно посрещане - +3).

Верона записа трета победа и с актив от 8 точки (3 победи, 1 загуба) заема четвърто място във временното класиране.

Лубе допусна втора загуба и с актив от 6 точки заема 5-о място (2 победи, 2 загуби).

В следващия 5-и кръг Верона гостува на Алианц (Милано), с Матей Казийски, на 27 октомври.

Алекс Николов и Лубе е домакин на Чистерна на 27 октомври.

РАНА (ВЕРОНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:1 (25:23, 17:25, 25:23, 25:14)

ВЕРОНА: Константин Абаев, Мадс Йенсен 15, Нумоури Кейта 27, Донован Дзаворонок 13, Марко Вители 4, Лоренцо Кортезия 5 - Франческо Д’Амико-либеро (Ейдън Зингел, Франческо Сани, Лука Спирито, Рок Можич)

Старши треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ

ЛУБЕ: Матия Бонифанте 3, Адис Лагумджия 10, Матия Ботоло 18, Ерик Льопки 15, Бартелеми Шинениези 7, Марко Подрасчанин 8 - Фабио Балазо-либеро (Мария Джовани Гаргуло 3, Сантияго Ордуна, Пория Хосейн , АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ, Дави Тонорио, Петър Дирлич)

Старши треньор: ДЖАМПАОЛО МЕДЕЙ.

СНИМКИ: legavolley.it