Гигант (Съединение) надви у дома едноименния тим на Димитровград с 3:1. Срещата е от петия кръг на Югоизточната Трета лига. Заслужена победа за селекцията на Манол Георгиев, с оглед събитията на терена. Взривно начало за домакините, но Атанас Стамболов пропусна на два пъти да вкара в първите десетина минути. В средата на първото полувреме Димитър Алексиев шутира от 25 метра и топката влетя под гредата – 0:1.

Християн Казаков центрира и футболист на Димитровград си вкара автогол, 120 секунди преди почивката. Домакините изпълниха корнер в 58-ата минута, настана суматоха и Агоп Копчиян направи обрата факт – 2:1. После съотборника му Аурел Мусай тресна гредата. В 78-ата минута Атанас Стоименов центрира пред вратата на Димитровград, Копчиян свали топката и Георги Мавродиев я насочи в мрежата за окончателното 3:1. Още положения за гол имаше и пред двете врати.