ФК Кюстендил стигна до победа с 4:3 срещу Рилски спортист на „Осогово“ в среща от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините са 6 победи  от 6 срещи и след този успех и са лидери в класирането с пълен актив от 18 точки. Те са вкарали и цели 19 гола.

Александър Александров откри за домакините от Кюстендил, а Добри Панчеревски изравни за гостите и така завърши първото полувреме. Гостите обърнаха развоя на мача след почивката с гол на Григор Долапчиев, но Даниел Гогов изравни за кюстендилци. Дани Младенов вкара за 3:2 в полза на домакините, а Александров реализира втория си гол в мача за 4:2, за да „убие“ интригата. Гостите стигнаха до още един гол чрез ветерана Йордан Минев. В следващия кръг ФК Кюстендил гостува на ЦСКА 1948-3, а Рилски спортист приема Оборище.