Раковски обърна с 4:2 Спартак (Избеглии) в мач от трети кръг на първенство в “А” Областна група. През първата част гостите от Избеглии успяха да поведат с два гола и на полувреме резултата беше 0:2. Втората част обаче беше за отбора домакин. Те се мобилизираха и с упоритост успяха да обърнат мача до 4:2. Георги Загорчев, Стефан Петков, Валентин Маджарски и Йосиф Стрехин отбелязаха головете за Раковски.

Мачът беше и с благотворителна цел, като бяха събрани 3691,40 лв. Сумата ще бъде приведена по сметка за лечението на малкият Антъни, на когото всички присъстващи пожелаха сили и кураж.
31 август 2024 г., събота, 17:00 ч / III кръг: Металик 1938 (Сопот) - Труд (Труд)4:0 Спартак (Болярци) - Марица 2003 (Маноле)2:1 Тракия 06 (Стамболийски) - Спартак 1947 II (Пловдив)отложен 1 септември 2024 г., неделя, 17:00 ч / III кръг: в ЖК Тракия А2, Пловдив, игрище СУ "Свети Седмочисленици" /"Айсберг Арена"/: Садово (Садово) - Тракия 94 (Царимир)1:1 СФК Раковски (Раковски) - Спартак 2012 (Избеглии)4:2източник: bulgarian-football.com