Гърция победи с убедителното 3:0 Финландия в среща от Лигата на нациите. Мачът на "Георгиос Караискакис" в Пирея беше дебют за новия селекционер на елините Иван Йованович.

Два гола отбеляза Фотис Йоанидис. Звездата на Панатинайкос откри резултата в 23-ата минута и довърши финландците в 76-ата. Малко преди почивката пък Бенджамин Калман си вкара автогол.

След първото попадение на Йоанидис гърците дадоха инициативата на съперника, но Финландия не направи нищо в офанзивен план. За целия мач скандинавците не отправиха нито един точен удар.

Техните проблеми се увеличиха с автогола на Калман в 37-ата минута. Нападателят се оказа на най-неподходящото място и отклони топката в собствената си врата.

Интригата окончателно приключи в 76-ата минута. Тогава Ангелос Бакасетас центрира от корнер, а Йоанидис надскочи бранителите на Финаландия и с глава простреля Лукаш Храдецки.

Следващият мач на Гърция е като гост на Ейре на 10 септември, когато пък Финландия ще излезе срещу Англия на "Уембли".