Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) стартира участието си в турнира за Балканската купа срещу косовския Печ. Това се разбра от програмата на турнира, който ще се проведе в Солун (Гърция) от четвъртък до неделя (19-22 септември). Волейболистите, водени от Мирослав Живков, ще направят дебют на европейска сцена.

В подготовката си за Балканската купа, волейболистите на Берое изиграха две контроли през уикенда с шампиона Левски София. И в двата мача старозагорци се противопоставиха на "сините", взеха гейм, но отстъпиха в крайния резултат.

Балканската купа е със статут на квалификация, като победителят от него получава право да участва в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж Къп". Шест отбора влизат в битка за спечелването на трофея. Те са разделени в две групи по три.

Група А: Пегасус Полихнис Спорт клуб (Солун) - домакин, Берое 2016 (Стара Загора), КВ Печ Спорт клуб (Косово).

Група В: ОК Раднички (Крагуевац, Сърбия), Аркас Спор (Измир, Турция), Стяуа (Букурещ, Румъния).

Регламентът предвижда победителите от предварителни двете групи да играят за трофея и спечелване на място в "Чалъндж Къп". Заелите второ място от двете групи играят за 3/4-о място, а третите играят за 5/6-о място.